Rozložení základny - 1. díl

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Ostatní, Zdroj: Kajas
Vydáno dne 22. 07. 2003 (20870 přečtení)




Od Kajase z Kolšova jsem dostal pár fotografií základen s komentářem. Budu se snažit pokračovat v seriálu vlastním materiálem nasbíraným na extralize.

KAŽDÝ SVOJE-klasická základna. Rozdělovač z čela umožňuje snadné zapojení obouruč, nelíbí se mi zavřené kohouty u rozdělovače.

PROUDY PO STRANĚ - Oba proudy po pravé ruce rozdělovače - hadice se nemotají při běhu rozdělovači pod nohama, LP musí být rychlý běžec ( běží na terč zešikma, jeden spoj na základně, druhý za běhu. Savicář pomáhá spojem 1-2 C  PP urychlit, ten si pojí na základně proudnici. Zpomalením savicáře má béčkař dost času na 2 spoje a roztažení hadic. Využitelné při výkonném stroji.

ROVNÁ BÉČKA - Béčkař dává na stroj, ruku provléká uchem třetího B a spoj 1-2 B dělá za běhu. Strojník spojuje 2-3B a zároveň jedním spojem urychluje LP, který jde na terč zešikma. Strojník jde zadem přes základnu.

ZABRŽDĚNÝ STROJNÍK - použitelné při silném stroji a pomalejším nalití. Strojník má čas dát B na stroj a spojem 1-2B pomoct béčkaři. Ten pojí 2-3B a jedním spojem urychluje LP. Využití ručky stroje k vyrovnání savice s košem a zároveň ke zvednutí volného konce savice.